بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید

انجمن خیریه امید ارومیه

تاریخچه بیمارستان امید

تاریخچه انجمن بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی (امید):

تاریخچه انجمن امید با نام ­هایی مانند دکتر جواد خشابی، مرحوم حاج محسن حاج سالم،‌ دکتر علي الدين مهری، مهندس قره باغي،‌ مهندس حاج اسدالله حبيبي‌ و ... رقم خورده است. پزشکان و معتمدانی که دست ­در ­دست خیرین نیک اندیش ارومیه، آذربایجان، ایران و حتی سراسر جهان داشتند، پس از 30 سال فعالیت توانسته ­اند، بزرگترین مرکز پژوهشی­، درمانی شمالغرب کشور را راه ­اندازی کنند.

انجمنی که از ابتدای فعالیت خود تا به امروز به دنبال ايجاد زيرساخت ­هاي درماني استاندارد، ارائه خدمات درمانی در زمینه­ های مختلف بیماری سرطان و ... در حال فعالیت است.

تأسیس بیمارستان:

شعله­ های روشن برتابیده از وجود خیرینِ امید، پس از گذشت نزدیک به 25 سال، نهایتاً به آفتابی روشن و امیدبخش بدل گشت که امروز نیز هرم و نورِ شراره ­های آن، گرما بخش قلب­ های بیماران مبتلا به سرطان است.

آری اینگونه بود که راه سخت و طاقت فرسای تلاش برای درمان مبتلایان به سرطان، بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي اميد اروميه در تاريخ 17 ارديبهشت سال 1396 شمسی با حضور دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي وقت در دولت یازدهم دکتر حسن روحانی رسماً افتتاح شد، تا خدمات خود را به عموم مردم آذربایجان، ایران، و همسایگان­ آن در منطقه ارائه نمايد.

معرفي بيمارستان:

بیمارستان تخصصي و فوق تخصصي امید با 96 تخت مصوب دارای بخش های تخصصی و فوق تخصصی داخلی، اعصاب، عفونی، ارولوژی، جراحی عمومی، جراحی اعصاب، جراحی استخوان و مفاصل، گوش و حلق و بینی، کلیه و مجاری ادرار، کنترل و درمان درد، اورژانس، بخش مراقبت های ویژه و نیز اتاق های عمل پیشرفته آماده ارائه خدمات با تعرفه های ابلاغی معاونت محترم امور درمان جهت مراکز خیریه به عموم مراجعین می باشد. علاوه بر بخش های بستری، واحدهای رادیولوژی دیجیتال، سونوگرافی پیشرفته، سي تي اسكن، اکوکاردیوگرافی، لیزرتراپی پرتوان و نیز آزمایشگاه شبانه روزی کاملا مجهز در این بیمارستان فعال گردیده است. در عین حال درمانگاههای مجزای کموتراپی و رادیوتراپی جزو برترین و مجهزترین واحدها در کشور می باشد.

 

 

omid hospital