بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید

درمانگاه تخصصي

 

درمانگاه تخصصي

کلینیک عفونی

در کلینیک عفونی بیمارستان اميد، پزشکان متخصص در تشخیص و درمان بیماری­های عفونی آماده خدمت رسانی به بیماران محترم هستند. اقدامات درمانی این کلینیک متناسب با نیازهای بیماران چه به صورت سرپایی و چه بستری طراحی شده است. متخصصین این کلینیک همواره در تلاش هستند تا با تشخیص و درمان عفونت­هایی که ناشی از قرار گرفتن در معرض بیماری های عفونی هستند، یا بر اثر پیوند اعضا و دیگر روش­های جراحی به وجود می­آیند، مشکلات و سختی­های بیماران را کاهش دهند.

برخی از موارد درمانی مورد ارائه در این کلینیک به شرح ذیل است:

عفونت­های جریان خون، عفونت استخوان ها و مفاصل، عفونت سیستم عصب مرکزی از جمله مننژیت، اندوکاردیت، تب بر اثر علت ناشناخته، عفونت های قارچی، عفونت HIV و ایدز، ایمن سازی، عفونت های مرتبط با دستگاه ها و روش های پزشکی، عفونت های مرتبط با پیوند عضو، عفونت های مرتبط با مصونیت (پیشگیری و درمان)، مننژیت، استئومیلیت، بیماری های انگلی، ذات الریه، عفونت های بعد از جراحی، سپسیس، بیماری های مقاربتی، بیماری های مرتبط با سفر (پیشگیری و درمان)، بیماری سل، عفونت های ویروسی و ...

 

عفونت چیست؟

بیماری­های عفونی به اختلالاتی می­گویند که توسط موجودات زنده­ای همچون باکتری، ویروس، قارچ یا انگل­ها ایجاد می­شوند. برخی از این موجودات زنده در و یا روی بدن ما زندگی می­کنند. این موجودات در حالت معمول بی­خطر هستند و حتی برای بدن سودمند نیز هستند ولی تحت شرایط خاصی برخی از آنها ممکن است باعث بیماری شوند.

 

 

 

کلینیک جراحی ارتوپدی

جراحان کلینیک جراحی ارتوپدی بیمارستان اميد در ممتاز بودن تکنیک­های جراحی و داشتن توانایی­های منحصر به فرد و نوآورانه در درمان مشکلات ساده و پیچیده ارتوپدی شناخته شده هستند.

جراحان بیمارستان با استفاده از دانش روز علم پزشکی روش هایی را که منجر به بهبود التیام، افزایش سرعت توانبخشی و به دست آمدن نتایج بهتر می شود، به کار می گیرند.

در کلینیک جراحی ارتوپدی بیمارستان،  اميد پزشکانازپیشرفتهترینتکنیک­هاوتکنولوژی­هابه­منظوربهبودرونددرمانافرادمبتلابهمشکلاتاسکلتی–عضلانیاستفادهمیکنند.

اینجراحان در تشخیص و درمان اختلالات استخوان­ها، مفاصل، رباط­ها، تاندون­ها، ماهیچه­ها و اعصاب (سیستم اسکلتی عضلانی) تخصص دارند.

 

بخشی از حوزه­هایی که جراحان ارتوپدی بیمارستان در آن خبره هستند:

تعویض مفصل (بازسازی، اصلاح و تعویض در بزرگسالان)، درمان شکستگی و آسیب دیدگی

جراحی دست، جراحی شانه، روش های میکروواسکولار مانند ترمیم عصب و پیوند عصب و ماهیچه، آسیب دیدگی های پا و مچ، اختلالات ستون فقرات، ارتوپدی اطفال، مصدومیت های ورزشی، نقص عضو، جراحی تومور در سرطان های استخوانی (استئوسارکوما، سارکوم یوئینگ، کندروسارکوم) و تومورهای بافت نرم (سارکوما) مثل رابدومیوسارکوم و ..

متخصصان کلینیک جراحی ارتوپدی بیمارستان اميد به منظور انتخاب بهترین روش درمانی و ارائه مناسب ترین خدمات همواره با متخصصین دیگر کلینیک­ها در ارتباط هستند. جراحان ما در شرایطی که امکان پذیر باشد، به منظور کاهش درد و افزایش سرعت بازیابی بیمار از روش­های حداقل تهاجمی استفاده می­کنند. در مورد بیمارانی که نیازمند عمل جراحی هستند نیز قبل و بعد از عمل جراحی، پزشک داخلی، رادیولوژیست، طب فیزیک و توانبخشی و دیگر متخصصین اقدامات مکمل را برای سرعت بخشیدن به به بازیابی بیمار بعد از عمل جراحی، ارائه می دهند.

 

بخشی از روش هایی که توسط جراحان بیمارستان اميد انجام می شود:

استئوتومی حفره حقه‌ای، بازسازی رباط صلیبی، آرتروسکپی مچ پا، جراحی مچ، پیوند استخوان، برداشتن استخوان، بازسازی استخوان، جراحی انحراف شست، تعویض دیسک، آرتروسکپی آرنج، ثابت‌سازی خارجی، تعویض مفصل انگشت، پیوند انگشت، جراحی دست، پیوند دست، آرتروسکپی مفصل ران، تعویض مفصل ران، تعویض مفاصل، فیوژن زانو، و ...

 

کلینیک قلب و عروق

پزشکان متخصص در کلینیک قلب و عروق بیمارستان اميد در تشخیص و درمان بسیاری از بیماری­های قلبی، از جمله اختلالات نادر و پیچیده تبحر دارند.

تیم متخصصین بیمارستان در درمان بسیاری از بیماری­های قلبی از جمله بیماری دریچه قلب، بیماری عروق کرونر، بیماری­های قلبی مادرزادی در بزرگسالان و نواقص مادرزادی قلب در کودکان مثل ناهنجاری ابشتین و سندرم هیپوپلاستیک قلب چپ، بیماری ماهیچه قلب، نارسایی قلبی و اختلالات ریتم قلب (آریتمی)، تعلیم و آموزش دیده­اند.

پزشکان ما در این کلینیک با همکاری متخصصین دیگر حوزه­ها در پی­ارزیابی و درمان بیماران با استفاده از پیشرفته­ترین تکنیک­ها و فن آوری­ها هستند.

در همکاری با مهمترین عضو تیم - بیمار - تیم متخصصین ما بر روی هر فرد متمرکز است، هدف این است که نیازهای هر فرد به درستی پاسخ داده شود و به این منظور همه سوالات بیمار با دقت شنیده و به آنها پاسخ داده می­شود.

 

 

برخی از خدمات کلینیک قلب و عروق بیمارستان اميد

 

اکو قلب: در این روش از امواج صوتی برای تولید عکس­هایی از قلب شما استفاده می­شود. این تست رایج به پزشک این امکان را می­دهد تا ضربان قلب و پمپاژ خون شما را مشاهده کند. پزشک می­تواند از این اطلاعات به منظور تشخیص و شناسایی بیماری های قلبی استفاده کند.

 

نوار قلب: نوار قلب سینگال­های الکتریکی در قلب را ثبت و ضبط می­کند. از این تست رایج به منظور شناسایی مشکلات قلبی و مشاهده وضعیت قلب در شرایط مختلف استفاده می­شود. نوار قلب که ECG یا EKG نیز نامیده می­شود، اغلب توسط پزشک در مطب، کلینیک و یا بیمارستان ها انجام می­شود. امروزه این دستگاه به یکی از تجهیزات استاندارد در اتاق­های عمل و آمبولانس­ها تبدیل شده است.

نوار قلب یک آزمایش غیر تهاجمی، بدون درد و با نتایج سریع است. در ECG حسگرهایی (الکترود) که می­توانند فعالیت الکتریکی قلب شما را تشخیص دهند به سینه و گاهی اوقات برخی اندام­های دیگر وصل می­شوند. این حسگرها معمولا برای چند دقیقه بر روی بدن باقی می­مانند.

 

بیماری ها

متخصصین قلب و عروق ما درمان انواع عارضه های قلب، شریان­ها و رگ­ها تخصصدارند. به منظور انتخاب مناسب ترین درمان؛ متناسب با نیازهای هر فرد، پزشکان ما در تصمیم گیری­ها با پزشکان دیگر و با تخصص­های مختلف همواره در تعامل هستند.

 

کلینیک قلب و عروق بیمارستان امید در طیف وسیعی از بیماری­ها و عارضه­های قلبی آماده خدمت رسانی است که در ادامه به برخی ازآنها اشاره شده است.

آنوریسم آئورت شکمی، آنوریسم سایر عروق، آنژین صدری، فیبریلاسیون دهلیزی، فلوتر دهلیزی، برادیکاردی، ترومبوآنژئیت انسدادی (بیماری بورگر)، بیماری عضله قلب، درد قفسه سینه، بیماری مزمن کلیوی، بیماری عروق کرونر، ناهنجاری ابشتین، اختلال نعوظ، غش کردن، آریتمی قلب، حمله قلبی، نارسایی قلبی، هیپر هیدروز، سندرم کاوازاکی، سندرم QT طولانی، لنفانژیت، میوکاردیت، سینه قیفی ‌شکل، التهاب آب‌شامه، آترزی ریوی، سندرم رینود، تب روماتیسمی، سارکوئیدوز، توقف ناگهانی قلب، تاکیکاردی، تترالوژی فالوت، التهاب رگ، سندرم ولف پارکینسون وایت و ...

 

 

کلینیک پوستو مو

کلینیک پوستو مو، بیمارستان اميد یک مرکز جامع به منظور ارائه خدمات مراقبت های پوستی است. پزشکان و متخصصین این کلینیک آماده هستند تا با کمک به بیماران، غلبه آنها بر مشکلات عمومی مربوط به پوست را میسرکنند. در این کلینیک خدماتی همچون جراحی سرطان پوست و خدمات زیبایی پوست به منظور جلوگیری از پیری و ارتقاء سلامت پوست ارائه می شود.

خدمات ما

پزشکان ما در کلینیک پوست و مو بیمارستان اميد، از سال ها تجربه در درمان بیماری­هایپوست و مودر بزرگسالان و هم اطفال برخوردار هستند. برخی از رایج ترین موارد بدین شرح است.

خدمات کودکان و نوجوانان

از خال­های مادرزادی تا آکنه، زگیل، اگزما (درماتیت) رژیم های مراقبت از پوست، خدمات زیادی در این کلینیک به بیماران جوان تر ارائه می شود.

زائده های پوستی

برچسب های پوستی، خال و دیگر موارد زائد ناخواسته و یا خوش خیم به راحتی توسط پزشکان متخصص و با روش های مختلف حذف می شوند

 غربالگری

در ویزیت های سالیانه، پوست به شکل سرتاسری از سر تا انگشتان پا مورد بررسی قرار می گیرد و ضایعات پوستی مشکوک حذف می شوند و از نظر غیر عادی بودن مورد بررسی قرار می دهند 

جراحی پوست

متخصصین بیمارستان، جراحان پوست خبره ای هستند و همواره روش هایی همچون بافت برداری پوست و برش پوست را انجام می دهند. در موارد زیادی از زائده های خوش خیم و بدخیم ممکن است به جراحی نیاز باشد که در ادامه به برخی از آنها اشاراه شده است:

بافت برداری: این روش به منظور تشخیص عناصر زائد و بیماری های پوستی همچون سرطان پوست استفاده می شود.

برش جراحی: از این روش به طور معمول در پی بافت برداری قبلی (برای مثال سرطان پوست یا خال غیر عادی) یا حذف زاءده خوش خیم مثل کیست پوستی استفاده می شود.

 

کلینیک جراحی زنان، زایمان و نازایی

کلینیک جراحی زنان، زایمان و نازایی بیمارستان اميد با بهره گیری از پزشکان حاذق و با تجربه در صدد ارائه بهترین و مناسب ترین خدمات به بیماران و مراجعین محترم است. پزشکان طیف گسترده­ای از خدمات زنان و زایمان را از انجام تست ها و آزمایشات اولیه تا تولد نوزاد را ارائه می دهند. در این کلینیک تمام تلاش ها برای این است که ارائه خدمات درمانی با بالاترین کیفیت و احترام و دلسوزی برای مراجعین فراهم آید.

برخی از حوزه های تخصصی زنان و زایمان:

خدمات عمومی زنان و زایمان، درد مزمن لگن، اختلالات دستگاه تناسلی زنان، بیماری های زنان اطفال و بزرگسالان، مسائل مربوط به یائسگی، جراحی های زنان با حداقل تهاجم، و ...

بیماری ها

در کلینیک جراحی زنان، زایمان و نازایی بیمارستان امید طیف وسیعی از بیماری­ها و عارضه­های مربوط به زنان مورد معاینه و درمان قرار می­گیرد که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

خونریزی غیرطبیعی رحم، چسبندگی رحم، آدنومیوز رحم، سرطان رحم، ناهنجاری های مادرزادی، عفونت گردن رحم، دیسپلازیا، حاملگی خارج رحمی، اندومتریوز، فیبروم رحم، زگیل تناسلی، اختلالات هورمونی، بی اختیاری، ناباروری، منوراژی، کیست تخمدان، تومور تخمدان، پولیپ تخمدان، درد لگن، عفونت مجاری ادراری، بیرون‌زدگی رحم، عفونت هایدستگاهتناسلی، و

کلینیک جراحی عمومی

کلینیک جراحی عمومی بیمارستان اميد از پزشکان متخصص و مجربی که طیف گسترده ای از جراحی ها را انجام می دهند، تشکیل شده است. از برخی از این جراحی ها می توان به ارگان های شکمی (مری، معده، روده ها، کبد، پانکراس و کیسه صفرا)، تیروئید، پاراتیروئید، دیواره شکمی، پستان و پوست اشاره کرد.

بخشی از جراحی ها در بیمارستان اميد با استفاده از روش های لاپاروسکوپی انجام می شود.

 در ادامه به برخی جراحی های رایج که توسط جراحان کلینیک جراحی عمومی بیمارستان اميد انجام می شود، اشاره شده است.

ترمیم فتق لاپاروسکوپیک، رزکسیون روده، کوله‌ سیستکتومی، جراحی آپاندیس، جراحی پستان، جراحی های سرطان

 

بیماری ها

جراحی عمومی تخصص گسترده­ای است و جراحان عمومی بیمارستان اميد تخصصی بی­نظیر در درمان دامنه وسیعی از مشکلات و بیماری­ها دارند، از مسائل نسبتاً ساده تا خیلی پیچیده. در ادامه برخی از بیماری­هایی که در این کلینیک مورد جراحی قرار می­گیرد ذکر شده است.

فتق دیواره شکمی (بند ناف، کشاله ران، شکمی، برشی)، فتق هیاتال، بیماری ریفلاکس معده به مری، آشالازی، بیماری کیسه صفرا، سرطان پستان، بیماری تیروئید و پاراتیروئید، تومورهای آدرنال یا فوق کلیوی،سرطان روده و مقعد، دیورتیکولیت، چاقی مفرط

...

 

 

کلینیک کودکان و نوزادان

متخصصین کلینیک کودکان و نوزادان بیمارستان اميد، خدمات گسترده و جامع درمانی به منظور تشخیص و درمان طیف وسیعی از بیماری­ها و عارضه­ها را ارائه می­کنند. در این کلینیک، کودک شما به پزشکان متخصص و آشنا به پیشرفت­های روز پزشکی دسترسی خواهد داشت.

 

خدمات ما

پزشکان کلینیک کودکان و نوزادان بیمارستان اميد آماده­اند تا به شما کمک کنند از هدیه­های گران­بهای خود به خوبی مراقبت کنید. خدمات درمانی ما در این کلینیک بسیار متنوع و جامع است و می­تواند به میزان قبل توجهی پاسخگوی نیازهای مراجعین باشد.

اقدامات درمانی پیشگیرانه

خدمات درمانی پیشگیرانه ما به منظور جلوگیری از بیمار­شدن فرزند شما طراحی شده است که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است:

ویزیت­های بررسی سلامت کودک، ویزیت نوزادان، ختنه، واکسیناسیون و ایمن­سازی در برابر آنفولانزا و سایر بیماری­ها، مشاوره در مورد تغذیه، آزمایش­های مربوط به سلامت کودکان، مراقبت از بیماری­ها، مراقبت و درمان آسیب­های جزئی، آزمایش­های شنوایی و بینایی و ...

 

کلینیک پستان

کلینیک پستان بیمارستان امید با بهره گیری از پزشکان متعهد و کارآزموده آماده ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به افرادی است که دچار مشکلات و بیماری های مربوط به پستان از بیماری های خوش خیم گرفته تا سرطان شده اند.

 

کلینیک پستان بیمارستان امید اقدامات درمانی جامعی به بیماران مبتلا به سرطان پستان و دیگر بیماری­های پر خطر پستان عرضه می­کند.

پزشکان ما در این کلینیک همچنین اقدام به معاینه دیگر عارضه­ها و مشکلات مربوط به پستان نیز می­کنند که در ادامه به برخی از آنها اشاره شده است.

- ماموگرافی غیر طبیعی و توده های جدید یا مشکوک

- ارزیابی خطر سرطان پستان و سابقه خانوادگی سرطان پستان

- بزرگ شدن پستان در مردان -gynecomastia

-توحید