بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی امید

تاريخچه بيمارستان

امید در آینه تقویم و تاريخ

* خاستگاه بیمارستان امید:

بیمارستان امید، زائیده همت و اراده انجمن خیریه­ای است که شاکله آن در اواخر دهه 1360 شمسی شکل گرفت. هشت سال جنگ، خسارات سنگینی را به زیرساخت­های درمانی کشور وارد آورده بود و در این میان، مردم آذربایجان، بویژه بیماران مبتلا به بیماری­های صعب العلاج بیشتری سختی را متحمل شده بودند. 

نبود بیمارستان تخصصی، نبود تجهیزات پزشکی مدرن، مرارت سفر به پایتخت و هزینه ­های بالای اسکان و درمان، عدم تمرکز در خدمات پزشکی و درمانی و ... به بزرگترین مشکلات بیماران مبتلا به سرطان در آذربایجان­غربی تبدیل شده بود.

اینگونه بود که مشکلات طاقت فرسای بیماران، جمعی از پزشکان و متخصصان عرصه بهداشت و درمان را در شهر ارومیه، بر آن داشت تا شالوده انجمنی خيريه را بنا نهند که هدف غایی آن کاستن از بار سنگین آلام دردمندان مبتلا به سرطان بود.

آلبوم تصاویر از عرصه بهداشت و درمان ارومیه در دهه شصت

* تاریخچه انجمن بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی (امید):

تاریخچه انجمن امید با نام­هایی مانند دکتر جواد خشابی، مرحوم حاج سالم،‌ دکتر علي الدين مهری، مهندس قره باغي،‌ مهندس حاج اسدالله حبيبي‌ و .... خورده است. پزشکان ومعتمدانی که دست­در­دست خیرین نیک اندیش ارومیه، آذربایجان، ایران و حتی سراسر جهان، پس از 30 سال فعالیت توانسته­اند، بزرگترین مرکز پژوهشی­، درمانی شمالغرب کشور را راه­اندازی کنند. انجمنی که از ابتدای فعالیت خود تا به امروز به دنبالايجاد زيرساخت­هاي درماني استاندارد، ارائه خدمات درمانی در زمینه­ های مختلف بیماری سرطان و ... درحال فعالیت است.

آلبوم تصاویر سال­های نخست انجمن

* تأسیس بیمارستان

شعله­های روشن برتابیده از وجود خیرینِ امید، پس از گذشت نزدیک به 25 سال، نهایتاً به آفتابی روشن و امیدبخش بدل گشت که امروز نیز هرم و نورِ شراره­های آن، گرما بخش قلب­های بیماران مبتلا به سرطان است.

آری اینگونه که بود که راه سخت و طاقت فرسای تلاش برای درمان مبتلایان به سرطان، بيمارستان تخصصي و فوق تخصصي اميد اروميه در تاريخ 17 ارديبهشت سال 1396 شمسی با حضور دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت،درمان و آموزش پزشكي دولت دکتر حسن روحانی رسماًافتتاح شد، تا خدمات خود را به عموم مردم آذربایجان، ایران، و همسایگان­مان در منطقه ارائه نمايد.

اين روز در تقويم بيمارستان اميد بعنوان « روز اميد » نامگذاري شده است.

تصوير افتتاح با حضور دكتر هاشمي

 

 

بيمارستان اميد، سهامدار و ذينفع مالي ندارد و كمك هاي خيرين و نيز تمام هزينه­هاي دريافت شده از تمام بيماران،‌ مستقيماًبراي درمان و تأمين داروي بيماران نيازمند صرف مي­شود.